bbank
22 مرداد 1401 - 10:47

۲۰ پایگاه مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی در بوشهر فعال شد

بوشهر - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با اعلام نتایج رتبه های داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری، ۲۰ پایگاه مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی در این استان فعال شده‌ و به صورت حضوری و مجازی به داوطلبان خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر روز شنبه به نقل از محمود حقدوست در بازدید از مرکز مشاوره مهر بوشهر با اشاره به اهمیت انتخاب آگاهانه و با شناخت در زندگی اظهار کرد: انتخابی که مبتنی بر اطلاعات و بینش باشد، می‌تواند به تصمیم‌گیرنده در جلوگیری از اتلاف منابع کمک کند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه انتخاب رشته کنکور آخرین گام در فرآیند ورود دانش‌آموزان به دانشگاه است، این موضوع، یک تصمیمِ بسیار مهم، حیاتی و چندبُعدی است، که نیاز به استفاده از دانشِ، تخصص، مهارت و تجربه‌ متخصصانِ آگاه و مجرب دارد.

حقدوست ادامه داد: همزمان با شروع انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱، فعالیت پایگاه‌های مشاوره انتخاب رشته در مراکز مشاوره آموزش و پرورش شهرستان و مناطق استان بوشهر شروع شده و تا پایان زمان قانونی انتخاب رشته، فعالیت این پایگاه‌ها ادامه دارد.

وی تاکید کرد: مشاوران متخصص پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور آموزش و پرورش ضمن شناخت و تسلط کامل بر اصول، روش‌ها و قوانین انتخاب رشته و همچنین با کنترل تغییرات لحظه به لحظه سایت سازمان سنجش، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته را راهنمایی می‌کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ۲۰۰ نفر مشاور در پایگاه‌های مشاوره این استان فعالیت می‌کنند و این امکان را دارند که درتعیین اولویت‌های رشته شهرها به داوطلبان کنکور کمک کنند.

حقدوست یادآور شد: این مراکز با هدف کمک به داوطلبان برای انتخاب صحیح و آگاهانه رشته دانشگاهی مسیر مناسبی برای آینده خود انتخاب کنند.

وی گفت: والدین سعی نکنند علایق و سلایق خود را بر دانش آموزان تحمیل کنند و اجازه دهند فرزندانشان براساس توان و رغبت خود و با هدایت و حمایت مشاوران به انتخاب رشته صحیح  اقدام کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش بوشهر عنوان کرد: اگر دانش آموزی براساس توانمندی و علاقه خود اقدام به انتخاب رشته نکند در آینده با سرخوردگی و شکست روبرو می‌شود.

موحدی تاکید کرد: دانش‌آموزان و خانواده‌ها اگر از مشاوران خصوصی استفاده می‌کنند از افرادی که می‌شناسند و مورد اعتمادشان است، خدمات مشاوره بگیرند.

وی یادآور شد: پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور تا امروز فعال هستند و چنانچه سازمان سنجش وقت انتخاب رشته را تمدید کرد فعالیت این پایگاه‌ها نیز تمدید می شود.

کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ با رقابت ۱۹ هزار و ۷۳۸ داوطلب در گروه‌های مختلف آزمایشی در استان بوشهر انجام شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 575584