bbank
14 مرداد 1401 - 17:33

جبران خسارت، مطالبه نخلداران تنگستان است

امام جمعه اهرم گفت: بر اثر بارندگی سامانه چند روز گذشته بیش از ۵۰ درصد محصول نخداران از چرخه برداشت خارج شده و خسارتی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان به کشاورزان وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان تنگستان، حجت الاسلام حبیب پهلو زاده در خطبه های امروز نماز جمعه شهر اهرم اظهار داشت: همه دسته‌های عزاداری، هیأت‌ها، تکایا، حسینیه‌ها و مساجد نسبت به تعظیم و اقامه شعائر دینی که مهمترین آنها اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا است در صفوف وحدت بخش این فریضه الهی را با شکوه هرچه تمام تر اقامه کنند.

امام جمعه اهرم افزود: جان و مال و آبروی ما بالاتر از نماز و دین نیست و یک شیعه با معرفت همه اموراتش را بر محور دین باید منطبق کند تا گرفتار تحریف در دین نشود. همانطور که به عینه می‌بینیم که در مقدس‌ترین مراسم مثل مراسم عزای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هم تحریف ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بر اثر بارندگی شدید چند روز گذشته بیش از ۵۰ درصد محصول نخیلات کشاورزان از چرخه برداشت خارج شده و خسارتی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان به کشاورزان وارد شده است تاکید کرد: با توجه به پیگیری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم و مسئول جهاد کشاورزی شهرستان، لازم است نسبت به پیگیری تا حصول نتیجه و جبران خسارت کشاورزان و همچنین ادامه طرح آبخوان و آبخیز داری و تسریع در شروع به کار سد باهوش، دولت و مجلس محترم اهتمام لازم را داشته باشند و جبران خسارت را در اولویت قرار دهند؛ این مطالبه کشاورزان برای ادامه چرخه تولیدات کشاورزی نقش مهمی ایفا می‌کند.

پهلو زاده با گرامیداشت روز خبرنگار ادامه داد: برای جهاد تبیین باید از جان و مال و آبرو گذشت و به جامعه بصیرت بخشی کرد تا سرها بر دار نروند، دشمن با خبرهای دروغ و تحلیل‌های مغرضانه و وارونه نشان واقعیت‌ها و بزرگ کردن عیوب کوچک و پنهان کردن جلوه‌های امید بخش در پی نا امید کردن مردم است و در گام دوم خبرنگاران جوان ما باید پیشگام در شکستن این محاصره تبلیغاتی باشند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 537109