bbank
13 مرداد 1401 - 15:05

بازاهای جدید برای خرمای استان بوشهر ایجاد می شود

بوشهر- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: بازاهای جدید برای خرمای استان بوشهر ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی صفوی ظهر پنجشنبه در نشست میز ملی خرما در دشتستان اظهار داشت: برگزاری پنج میز ملی به استان بوشهر واگذار شده که شامل خرما، گوجه‌فرنگی، میگو، محصولات پتروشیمی و کود شیمیایی است.

خبرنگار مهروی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر پنج بار میز خرما برگزار شده است، افزود: سه میز خرما در بوشهر و دو میز در دشتستان برگزار شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: همه ظرفیت‌ها برای ایجاد ارزش افزوده برای خرما و ایجاد تنوع در فروش باید فراهم شود.

صفوی از افزایش بازارهای صادراتی خرما به عنوان یک هدف مهم یاد کرد و ادامه داد: تلاش می‌شود که همه لایه‌ها از بازار خرما سود ببرند.

لزوم حمایت از نخلداران

لزوم حمایت از نخلدارانلزوم حمایت از نخلداراننخلدارانخدانظر قاسمی نماینده ادوار دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: باید حمایت‌های عملی و قاطع از نخلداران انجام شود چراکه رنج‌های فراوانی را برای تولید متحمل می‌شوند.

نخلدارانوی با اشاره به اینکه برخی واسطه‌ها و دلالان می‌خواهند خرما را با کمترین قیمت از نخلداران بخرند تصریح کرد: سازمان خرما تشکیل شود تا این محصول یک متولی داشته باشد.

نخلدارانلزوم خرید خرما با قیمت مناسب

لزوم خرید خرما با قیمت مناسبلزوم خرید خرما با قیمت مناسبامام جمعه برازجان نیز گفت: باید خرما به قیمتی از نخلداران خریداری شود که تأمین‌کننده هزینه زندگی آنها باشد.

نخلدارانحجت‌الاسلام حین مصلح توسعه صنایع تبدیل و فراوری خرما را خواستار شد و بیان کرد: سردخانه‌ها و صنایع بسته‌بندی خرما باید تقویت شود.

فراوری

منبع: مهر
شناسه خبر: 532871