bbank
13 آذر 1401 - 15:32

استاندار زنجان: مشکلات پایانه صادراتی برطرف شد

استاندار زنجان از رفع مشکلات پایانه صادراتی این استان خبرداد و گفت: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، جلسه کارگروه امور تولیدی و زیربنایی با حضور استاندار و مسئولان استانی در سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) استانداری زنجان برگزار شد.

در این جلسه دو دستور کار اجرای طرح پایانه صادراتی و مرکز پشتیبانی میوه و تره بار ، و تعیین کاربری‌هایی برخی متقاضیان اشخاص حقیقی و حقوقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برخی مشکل حل شد و برخی دیگر برای بررسی و اصلاحات به کارگروه‌ها ارجاع داده شد.

در این جلسه محسن افشارچی استاندار زنجان اظهار داشت: کارگروه‌ها جایگاه خوبی دارند اما با تعدد کارگروه‌ها، کمیته‌ها و شورا مواجه هستیم که با وجود جدا بودن جلسات صحبت‌های مشترک ارائه می‌شود و باید با مدیریت خوب، خروجی‌های مثبت داشته باشد.

وی افزود: مسئله مهم در این جلسات این است که مشکلات و نیازهای استان احصا و در کار‌گروه‌ها یا شورا حل و فصل شود.

استاندار زنجان در خصوص پایانه صادراتی و مرکز پشتیبانی میوه و تره بار استان گفت: این موضوع چندین ساله استان بود که خوشبختانه مشکلات آن حل شده و همچنین توافقی نیز صورت بین شهرداری و بخش خصوصی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای کنترل تورم ایجاد بازارهای موازی است گفت: صرفاً تورم با نظارت و جریمه حل نمی‌شود و باید در بازار رقابت ایجاد کرد تا تورم کنترل شود.

افشارچی ابراز داشت: میدان میوه و تره بار محل بزرگ و خوبی برای عرصه میوه است و می‌توان بازار اختصاصی زیتون را در آن مکان ایجاد کرد. 

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم خروجی این بازار برای مردم و همچنین کنترل تورم مثبت باشد گفت: مشکل پایانه صادراتی و پشتیبانی بعد از مدت‌های طولانی حل شده و امیدوار هستیم مشکل گاوازنگ نیز به این طریق و به زودی حل شود.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896771