bbank
12 مرداد 1401 - 07:16

رسیدگی و تعیین تکلیف ۳۰ کانتینر کالای بلاتکلیف در استان بوشهر آغاز شد

بوشهر - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در پی سفرهفته گذشته رئیس قوه قضائیه و تاکید بر سرعت بخشی در رسیدگی به پرونده های موجود؛ کمیته رسیدگی به منظور تعیین تکلیف ۳۰ کانتینر کالای بلاتکلیف و سایر کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی و گمرک در این استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دادگستری استان بوشهر روز چهارشنبه به نقل از علی جمادی در جریان بازدید از انبارهای گمرک و کالاهای اموال تملیکی بوشهر افزود: همه مشخصات مالکان و اطلاعات مربوط به تضمین دهندگان ۳۰ کانتینر بلاتکلیف که بالغ بر ۱۲ سال از زمان نگهداری آنها در اداره کل بنادر و دریانوردی می‌گذرد مشخص شده و با ارائه گزارش نهایی در زمینه کالاهای موجود در کانتینر ها پس از رسیدگی قضایی تعیین تکلیف می شوند.

وی یادآور شد: کالاهای موصوف بلاصاحب یا رها شده از طرف صاحبان کالا قلمداد شده و مقرر شد پس از رسیگی و صدور دستور قضایی این کالاها به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تحویل داده شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در خصوص تعداد ۱۳۳ عدد کانتینر کالای متروکه مربوط به سال ۸۸ تا ۹۹ با هماهنگی اداره بنادر و دریانوردی و گمرک و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی مقرر شد طی ۱۰ روز نسبت به انجام تشریفات اقدام و کالاهای مربوطه به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تحویل شود.

جمادی اضافه کرد: دستور رئیس قوه قضائیه بلافاصله پس از پایان سفر در دستور کار ویژه دادگستری استان بوشهر قرار گرفته و همه مصوبه ها به نحو احسن و با قید فوریت اجرایی و اعلام می‌شود.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 523535