bbank
14 مرداد 1401 - 16:17

فلسفه قیام عاشورا در عزاداری‌ها تبیین شود

امام جمعه شهرستان پارسیان: عزاداری‌ها باید توأم با بیان بصیرت‌های عاشورای باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه شهرستان پارسیان با تسلیت ایام عزای حسینی، ضمن تشکر و قدردانی از مردم و هیات‌های مذهبی، عزاداری سالار شهیدان را مایه سعادت دنیا و آخرت دانسته و در بیان توصیه هایی در این رابطه گفت: نظم و انضباط،  حفظ عزاداری‌های سنتی، رعایت مسائل بهداشتی و اقامه نماز باشکوه ظهر عاشورا باید مد نظر و توجه مردم عزادار باشد و دقت کنیم که در عزاداری ها باید به فلسفه قیام عاشورا؛ و حفظ مکتب اهتمام جدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عاشورا دارای پیام های سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، معنوی و ... است، افزود: مکتب عاشورا باید در زندگی‌ها پیاده بشود تا حیات طیبه را برای جامعه اسلامی رقم بزند لذا باید تلاش‌ها در جهت زندگی عاشورایی باشد و از پیام عاشورا در عمل صیانت کنیم و قطعا اگر ملتی عاشورا را فهمید و پای آن ایستاد هیچگاه دچار ضعف و سستی نخواهد شد.

امام جمعه شهرستان پارسیان با اشاره به موفقیت های کشور در زمینه‌های مختلف، آن را محصول حرکت منطبق بر اصول انقلاب ارزیابی و تاکید کرد: نمونه آشکار این پیشرفت‌ها صنعت دفاعی است که امروزه شاهد اعتراف و هراس دشمنان از پیشرفت ملت ایران هستیم در حالی که روزی محتاج واردات سیم خاردار و گلوله کوچک بودیم.

وی با اشاره به جنجال آفرینی آمریکایی‌ها در رابطه با خبر فروش پهپاد ایرانی به روسیه، آن را اعتراف بزرگ و مهم ایالات متحده به پیشرفت ملت ایران دانسته و تصریح کرد: ملت ایران با اراده الهی، شعار «ما میتوانیم» را در صحنه عمل نمایان کرده است و ثابت کرده است که با تکیه بر توان داخلی قادر بر حل مشکلات خود خواهد بود و آمریکا و نوچه های منطقه ای و بین المللی اش نیز هیچ غلطی نمی توانند بکنند

حجت الاسلام بارانی با اشاره به مذاکرات رفع تحریم و اقدامات نسنجیده طرف غربی گفت: غربی‌ها بدانند ملت و مسئولان اراده کرده‌اند که در برابر زیاده خواهی‌ها و زورگویی‌ها ایستادگی کنند و هر چه بیشتر عهد شکنی کنید، قفل های بیشتری از صنعت هسته‌ای خواهد شکست لذا دست از لجاجت و زورگویی بردارید و بشنوید که شعار ملت عاشورایی ایران همان شعار جهانی و تاریخی  سالار شهیدان است که هیهات مناالذله.

رییس شورای فرهنگ عمومی پارسیان، یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب و مردم را از مسئولین، کنترل گرانی‌ها و حل مشکلات معیشتی معرفی و با تاکید بر اقدامات سریع و جدی در این زمینه گفت: امروز گرانی‌های پی در پی به مردم فشار آورده و توقفی هم در این مشاهده نمی‌شود و روزانه شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم لذا مسئولین محترم توجه کنند که اگر مشکلات معیشتی مردم حل نشود و مردم ثمره تلاش‌ها و اقدامات شما را بر سفره خود مشاهده نکنند، سایر خدمات شما نیز تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

وی افزود: دشمن بر این زخم تمرکز کرده است لذا باید به جای نفی گرانی‌ها، به طور جدی، قوی، عالمانه و با برنامه ریزی حرکت کرد و هرگونه کوتاهی در این زمینه قابل اغماض نخواهد بود. البته ما و مردم امیدوار به حرکت مخلصانه مسولین اجرایی کشور هستیم و انتظار داریم که هر چه سریع تر ثمره این مجاهدت‌ها بر سفره مردم مشاهده بشود.

انتهای پیام/ 3728

منبع: فارس
شناسه خبر: 536890