bbank
05 مرداد 1401 - 07:16

ایستگاه مهارت در بوشهر برگزار شد

بوشهر- مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در راستای گرامیداشت هفته ملی مهارت و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه ای و کارآفرینی، ایستگاه مهارت در میدان امام شهر بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دوراهکی سه‌شنبه شب در ایستگاه مهارت آموزش فنی و حرفه ای در بوشهر اظهار داشت: این ایستگاه طی هفته مهارت از ساعت ۲۰ تا ۲۲ هر شب برپا شده که همه علاقه مندان به مهارت آموزی می‌توانند در این ایستگاه با ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی فنی و حرفه ای آشنا شوند.

خبرنگار مهردوراهکیایایوی با بیان اینکه ایستگاه مهارت با همکاری آموزشگاه‌های آزاد با هدف گسترش و ترویج آموزش‌های مهارتی و آشنایی عموم مردم با دوره‌های مهارتی و معرفی آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر برگزار شده است، افزود: مهارت آموزی در زمان کنونی به معنای سواد است اگر بخواهیم فرزندان ما آینده سازان این کشور باشند باید به سوی نهادینه کردن آموزش‌های فنی و حرفه ای گام برداریم.

ایایمدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر مهارت آموزی را مهمترین هدف سازمان فنی و حرفه ای عنوان و اضافه کرد: امروزه تمامی مسئولان کشور متفق القول به این نتیجه رسیده اند که مهارت آموزی یکی از راهکارهای حل معضل بیکاری است.

ایایالقولاندوی با تاکید بر اینکه همه مسئولان استانی در جهت توسعه مهارت آموزی در کنار آموزش فنی و حرفه ای قرار گیرند، گفت: چنانچه بتوان در مناسبت‌های مختلف در استان بوشهر چنین اقدامی صورت گیرد به معرفی مجموعه آموزش فنی و حرفه ای و آشنایی اقشار مختلف جامعه با این آموزش‌ها کمک شایان توجهی کند که این نیاز به حمایت مسئولان استانی از این مجموعه دارد.

ایایدراهکی تصریح کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در سایه موفقیت نهضت مهارت افزایی در کشور خواهد بود و امید است گفتمان ملی مهارت به یک باور و اعتقاد ملی تبدیل شود، بی تردید باور ملی داشتن به موضوع مهارت افزایی همه ظرفیت‌ها و امکانات را در جهت تحقق نهضت مهارت افزایی بسیج خواهد کرد.

دراهکی

منبع: مهر
شناسه خبر: 473798